VellaNova Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii | Kwas migdałowy MD:PEEL Mandelic 50% Peeling medyczny
15585
page-template-default,page,page-id-15585,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,columns-3,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Kwas migdałowy MD:PEEL Mandelic 50% Peeling medyczny

Kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów. Otrzymywany jest w wyniku hydrolizy ekstraktu z gorzkich migdałów. Jest wysoce efektywny w niwelowaniu takich defektów skórnych jak nierówna pigmentacja, fotostarzenie czy trądzik. Kwas migdałowy jest bardzo dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe i nie powoduje wrażliwości na promieniowanie słoneczne.
Dzięki dużej masie cząsteczkowej nie przenika do głębszych warstw skóry i nie wywołuje podrażnień, może być stosowany u osób z najwyższym fototypem.
Kwas migdałowy pobudza odnowę komórkową poprzez rozluźnienie połączeń między korneocytami , stymulowanie keratynizacji komórek barwnikowych oraz usuwanie ich z powierzchni skóry. Pozwala on na zniwelowanie przebarwień, wyrównanie kolorytu oraz tekstury skóry.
Pobudza również syntezę kolagenu, dzięki czemu wzmacnia strukturę skóry, poprawia elastyczność i napięcie oraz spłyca drobne linie i zmarszczki. Dzięki właściwościom keratolitycznym, antybakteryjnym i seboregulującym jest wysoce skuteczny w leczeniu trądziku.

MD:PEEL Mandelic 50%

Wskazania

– fotostarzenie.
– przebarwienia.
– skóra wrażliwa.
– szara, zmęczona cera.
– drobne linie i zmarszczki.
– skóra tłusta, łojotokowa

Efekty kuracji

– działanie seboregulujące.
– wyrównanie kolorytu i tekstury skóry.
– działanie przeciwstarzeniowe.