VellaNova Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii | MEZOTERAPIA IGŁOWA
15517
page-template-default,page,page-id-15517,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,columns-3,qode-theme-ver-13.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej, kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.
Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Metoda ta daje znakomity efekt rewitalizacji i liftingu określonych części ciała. Zabieg wykonuje się po właściwym przygotowaniu skóry oraz znieczuleniu kremem.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in.  pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji, co powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się, także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Efekty zabiegu:

  • głębokie nawilżenie skóry
  • uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów,
  • wspomagają mikrokrążenie
  • dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się.

 

Częstotliwość zabiegów:

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy.

 

Przeciwskazania do zabiegu:

  • cukrzyca,
  • schorzenia autoimmunologiczne skóry,
  • leczenie choroby nowotworowej,
  • ciąża, laktacja,
  • choroby z grupy autoimunoagresji,
  • ryzyko powstawania bliznowców,
  • alergia na składniki preparatów,
  • przewlekłe i ostre zapalne skóry